Lähtölista 
 
  Kilpailu  UKK Time Trials 2018    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kangasala    Tulostusaika  23:00   
  Järjestäjä  Uimaseura Kangasalan Kuohu         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Nooa Lehtoniemi  2003  03A103  UKK    50m  2:17.72  2:13.72 
               
               

 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Kanerva Kinnunen  2004  04A027  UKK    25m  2:15.33  2:15.33 
Sofia Ellonen  2004  04A435  UKK    50m  2:23.67  2:19.67 
               

 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Tatu Yli-Houhala  2007  07A300  UKK    25m     
Eemeli Salo  2007  07A186  UKK    25m     
Pyry Nieminen  2007  07A658  UKK    50m  49.64  48.64 
Juho Rosenström  2007  07A279  UKK    25m     
Eetu Nieminen  2006  06A540  UKK    25m     

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Saku Pietilä  2006  06A344  UKK    50m  44.76  43.76 
Väinö Hinkka  2007  07A243  UKK    50m  37.68  36.68 
Jami Ihalainen  2003  03A382  UKK    50m  28.55  27.55 
Atte Nieminen  2004  04A652  UKK    50m  33.84  32.84 
Joona Talja  2007  07A040  UKK    50m  39.93  38.93 

 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Martta Mäkinen  2008  08A340  UKK    25m     
Silva Salonniemi  2006  06A266  UKK    50m  49.12  48.12 
Adele Luukkonen  2009  09A028  UKK    25m  1:00.11  1:00.11 
Ella Ruusumaa  2007  07A719  UKK    25m     

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Helmi Hinkka  2009  09A020  UKK    25m  47.30  47.30 
Olivia Talvitie  2006  06A192  UKK    50m  44.25  43.25 
Santra Nieminen  2004  04A208  UKK    25m  35.38  35.38 
Hanni Koski  2007  07A221  UKK    50m  38.06  37.06 
Hertta Nieminen  2007  07A271  UKK    50m  44.83  43.83 

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Sofia Martinkauppi  2003  03A049  UKK    50m  33.89  32.89 
Meeri Yli-Äyhö  2004  04A166  UKK    50m  31.54  30.54 
Olga Koskinen  2002  02A165  UKK    50m  30.03  29.03 
Aino Hinkka  2005  05A066  UKK    50m  30.21  29.21 
Pinja Penttilä  2001  01A456  UKK    50m  32.13  31.13 

 
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Miklas Pikkuhuhta  2005  05A464  UKK    50m  1:25.96  1:22.96 
               
               

 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Minttu Mikkonen  2006  06A496  UKK    50m  1:46.64  1:43.64 
Liisa Peetsu  2007  07A355  UKK    50m  1:54.46  1:51.46 
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Vilma Paajanen  2006  06A578  UKK    50m  1:44.64  1:41.64 
Saara Kiuru  2004  04A410  UKK    50m  1:38.73  1:35.73 
Hilla Penttilä  2005  05A093  UKK    50m  1:28.09  1:25.09 
Aada Lehtoniemi  2005  05A476  UKK    50m  1:36.58  1:33.58 
Hanni Koski  2007  07A221  UKK    50m  1:40.13  1:37.13 

 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Markus Levonoja  2007  07A581  UKK    25m  45.29  45.29 
Frans Nieminen  2009  09A128  UKK    25m  43.50  43.50 
Onni Koppanen  2007  07A553  UKK    25m  44.74  44.74 
Aapo Rosenström  2009  09A208  UKK    25m     

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Pyry Nieminen  2007  07A658  UKK    25m  42.86  42.86 
Tatu Yli-Houhala  2007  07A300  UKK    50m  39.82  38.82 
Kalle Haavisto  2003  03A076  UKK    25m  28.84  28.84 
Miko Vaikkola  2003  03A520  UKK    50m  30.23  29.23 
Tuure Pikkuhuhta  2009  09A135  UKK    50m  43.80  42.80 

 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Maija Mikkonen  2008  08A490  UKK    25m     
Siiri Levonoja  2004  04A389  UKK    25m  33.35  33.35 
Ada Tuurna  2008  08A314  UKK    50m  48.83  47.83 
               

 
 
Laji 9, 200m Rintauinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Weeti Virtanen  2004  04B254  UKK    50m  2:59.35  2:53.35 
               
               

 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Julia Rauhala  2006  06A102  UKK    25m     
Pinja Penttilä  2001  01A456  UKK    50m  2:56.57  2:50.57 
Hilla Penttilä  2005  05A093  UKK    50m  3:06.09  3:00.09 
Aino Hinkka  2005  05A066  UKK    25m     

 
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Eetu Nieminen  2006  06A540  UKK    25m  1:34.74  1:34.74 
Saku Pietilä  2006  06A344  UKK    25m  1:33.17  1:33.17 
Frans Nieminen  2009  09A128  UKK    25m     
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Miko Vaikkola  2003  03A520  UKK    50m  1:20.72  1:18.72 
Kalle Haavisto  2003  03A076  UKK    50m  1:16.55  1:14.55 
Atte Nieminen  2004  04A652  UKK    25m  1:16.60  1:16.60 
               

 
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Vilma Paajanen  2006  06A578  UKK    50m  1:52.65  1:50.65 
Silva Salonniemi  2006  06A266  UKK    50m  1:38.83  1:36.83 
Liisa Peetsu  2007  07A355  UKK    50m  1:40.71  1:38.71 
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Hertta Nieminen  2007  07A271  UKK    25m  1:34.92  1:34.92 
Olivia Talvitie  2006  06A192  UKK    50m  1:34.58  1:32.58 
Meeri Yli-Äyhö  2004  04A166  UKK    50m  1:14.96  1:12.96 
Aada Lehtoniemi  2005  05A476  UKK    25m  1:27.86  1:27.86 
Minttu Mikkonen  2006  06A496  UKK    50m  1:35.83  1:33.83 

 
 
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Jami Ihalainen  2003  03A382  UKK    25m     
               
               

 
 
Laji 14, 800m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Santra Nieminen  2004  04A208  UKK    25m  9:47.87  9:47.87 
Sofia Ellonen  2004  04A435  UKK    25m     
               

 
 
Laji 15, 100m Sekauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Markus Levonoja  2007  07A581  UKK    25m     
Aapo Rosenström  2009  09A208  UKK    25m     
Onni Koppanen  2007  07A553  UKK    25m     
Eemeli Salo  2007  07A186  UKK    25m     
Juho Rosenström  2007  07A279  UKK    25m     

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Joona Talja  2007  07A040  UKK    25m     
Väinö Hinkka  2007  07A243  UKK    25m     
Nooa Lehtoniemi  2003  03A103  UKK    25m  1:18.22  1:18.22 
Miklas Pikkuhuhta  2005  05A464  UKK    25m  1:29.21  1:29.21 
Tuure Pikkuhuhta  2009  09A135  UKK    25m     

 
 
Laji 16, 100m Sekauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Adele Luukkonen  2009  09A028  UKK    25m     
Helmi Hinkka  2009  09A020  UKK    25m     
Maija Mikkonen  2008  08A490  UKK    25m     
Ella Ruusumaa  2007  07A719  UKK    25m     

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Ada Tuurna  2008  08A314  UKK    25m     
Sofia Martinkauppi  2003  03A049  UKK    25m  1:14.91  1:14.91 
Kanerva Kinnunen  2004  04A027  UKK    25m  1:09.74  1:09.74 
Olga Koskinen  2002  02A165  UKK    25m  1:11.31  1:11.31 
Martta Mäkinen  2008  08A340  UKK    25m     

 
 
Laji 18, 400m Sekauinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Meeri Yli-Äyhö  2004  04A166  UKK    25m  5:21.19  5:21.19 
               
               

 
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Aapo Rosenström  2009  09A208  UKK    25m     
Markus Levonoja  2007  07A581  UKK    25m  55.43  55.43 
Eemeli Salo  2007  07A186  UKK    50m  50.11  49.11 
Pyry Nieminen  2007  07A658  UKK    50m  50.83  49.83 
Onni Koppanen  2007  07A553  UKK    25m  56.89  56.89 

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Frans Nieminen  2009  09A128  UKK    25m  46.60  46.60 
Juho Rosenström  2007  07A279  UKK    50m  45.80  44.80 
Jami Ihalainen  2003  03A382  UKK    50m  33.82  32.82 
Miklas Pikkuhuhta  2005  05A464  UKK    50m  36.57  35.57 
Tuure Pikkuhuhta  2009  09A135  UKK    50m  46.69  45.69 

 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Naiset  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Maija Mikkonen  2008  08A490  UKK    25m     
Martta Mäkinen  2008  08A340  UKK    25m     
Ella Ruusumaa  2007  07A719  UKK    25m     
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Adele Luukkonen  2009  09A028  UKK    25m  48.33  48.33 
Siiri Levonoja  2004  04A389  UKK    50m  41.76  40.76 
Helmi Hinkka  2009  09A020  UKK    25m  45.05  45.05 
Ada Tuurna  2008  08A314  UKK    25m  49.63  49.63 

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Saara Kiuru  2004  04A410  UKK    25m  38.92  38.92 
Sofia Martinkauppi  2003  03A049  UKK    25m  31.78  31.78 
Olga Koskinen  2002  02A165  UKK    25m  31.27  31.27 
Aino Hinkka  2005  05A066  UKK    50m  32.48  31.48 
Kanerva Kinnunen  2004  04A027  UKK    50m  32.78  31.78 

 
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Tatu Yli-Houhala  2007  07A300  UKK    50m  1:24.91  1:22.91 
Eetu Nieminen  2006  06A540  UKK    50m  1:26.81  1:24.81 
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Saku Pietilä  2006  06A344  UKK    50m  1:21.13  1:19.13 
Weeti Virtanen  2004  04B254  UKK    50m  1:04.06  1:02.06 
Kalle Haavisto  2003  03A076  UKK    50m  1:03.05  1:01.05 
Miko Vaikkola  2003  03A520  UKK    50m  1:03.15  1:01.15 
Joona Talja  2007  07A040  UKK    50m  1:19.75  1:17.75 

 
 
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Vilma Paajanen  2006  06A578  UKK    50m  1:36.07  1:34.07 
Hertta Nieminen  2007  07A271  UKK    25m  1:25.02  1:25.02 
Liisa Peetsu  2007  07A355  UKK    50m  1:27.66  1:25.66 
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Minttu Mikkonen  2006  06A496  UKK    50m  1:26.62  1:24.62 
Aada Lehtoniemi  2005  05A476  UKK    50m  1:17.65  1:15.65 
Pinja Penttilä  2001  01A456  UKK    50m  1:05.33  1:03.33 
Sofia Ellonen  2004  04A435  UKK    50m  1:05.65  1:03.65 
Silva Salonniemi  2006  06A266  UKK    50m  1:23.23  1:21.23 

 
 
Laji 25, 50m Rintauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Eemeli Salo  2007  07A186  UKK    25m     
Frans Nieminen  2009  09A128  UKK    50m  1:03.39  1:01.89 
Markus Levonoja  2007  07A581  UKK    25m  58.16  58.16 
Onni Koppanen  2007  07A553  UKK    25m  1:00.67  1:00.67 
Aapo Rosenström  2009  09A208  UKK    25m     

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Tatu Yli-Houhala  2007  07A300  UKK    50m  56.57  55.07 
Väinö Hinkka  2007  07A243  UKK    25m  49.37  49.37 
Nooa Lehtoniemi  2003  03A103  UKK    25m  35.92  35.92 
Joona Talja  2007  07A040  UKK    50m  46.10  44.60 
Tuure Pikkuhuhta  2009  09A135  UKK    50m  53.75  52.25 

 
 
Laji 26, 50m Rintauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Maija Mikkonen  2008  08A490  UKK    25m     
Ada Tuurna  2008  08A314  UKK    50m  56.12  54.62 
Martta Mäkinen  2008  08A340  UKK    50m  52.20  50.70 
Adele Luukkonen  2009  09A028  UKK    50m  55.80  54.30 
Ella Ruusumaa  2007  07A719  UKK    25m  57.45  57.45 

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Helmi Hinkka  2009  09A020  UKK    50m  51.49  49.99 
Saara Kiuru  2004  04A410  UKK    25m  42.50  42.50 
Kanerva Kinnunen  2004  04A027  UKK    50m  33.45  31.95 
Santra Nieminen  2004  04A208  UKK    25m  38.09  38.09 
Aada Lehtoniemi  2005  05A476  UKK    50m  45.31  43.81 

 
 
Laji 27, 100m Perhosuinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Kalle Haavisto  2003  03A076  UKK    50m  1:15.07  1:13.07 
Jami Ihalainen  2003  03A382  UKK    50m  1:05.06  1:03.06 
Atte Nieminen  2004  04A652  UKK    50m  1:14.86  1:12.86 
               

 
 
Laji 28, 100m Perhosuinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Julia Rauhala  2006  06A102  UKK    25m     
Hilla Penttilä  2005  05A093  UKK    50m  1:26.04  1:24.04 
Olga Koskinen  2002  02A165  UKK    50m  1:08.10  1:06.10 
Pinja Penttilä  2001  01A456  UKK    25m  1:10.75  1:10.75 
Olivia Talvitie  2006  06A192  UKK    50m  1:41.54  1:39.54 

 
 
Laji 29, 200m Sekauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Juho Rosenström  2007  07A279  UKK    25m     
Pyry Nieminen  2007  07A658  UKK    50m  3:45.50  3:40.50 
Eetu Nieminen  2006  06A540  UKK    25m     
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Saku Pietilä  2006  06A344  UKK    50m  3:22.82  3:17.82 
Miko Vaikkola  2003  03A520  UKK    25m  2:45.25  2:45.25 
Nooa Lehtoniemi  2003  03A103  UKK    50m  2:31.47  2:26.47 
Weeti Virtanen  2004  04B254  UKK    50m  2:43.22  2:38.22 
Väinö Hinkka  2007  07A243  UKK    50m  3:18.43  3:13.43 

 
 
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Vilma Paajanen  2006  06A578  UKK    25m     
Minttu Mikkonen  2006  06A496  UKK    25m     
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Hertta Nieminen  2007  07A271  UKK    25m     
Silva Salonniemi  2006  06A266  UKK    50m  3:25.90  3:20.90 
Meeri Yli-Äyhö  2004  04A166  UKK    25m  2:30.11  2:30.11 
Sofia Martinkauppi  2003  03A049  UKK    50m  2:42.27  2:37.27 
Liisa Peetsu  2007  07A355  UKK    25m     

 
 
Laji 31, 400m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Miklas Pikkuhuhta  2005  05A464  UKK    50m  5:19.98  5:11.98 
               
               

 
 
Laji 32, 400m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Sofia Ellonen  2004  04A435  UKK    50m  5:06.94  4:58.94 
Aino Hinkka  2005  05A066  UKK    50m  4:48.17  4:40.17 
Santra Nieminen  2004  04A208  UKK    25m  4:47.76  4:47.76 
               

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Kangasalan Kuohu  Tulostusaika  23:00